Nejbezpečnější umístění autosedačky je uprostřed zadního sedadla.

Nejbezpečnější umístění autosedačky je uprostřed zadního sedadla.

Existuje tolik záslužných důvodů, proč bojovat, co vás inspirovalo k podpoře American Heart Association? Co děláte, abyste pomohli?

Můj otec bojoval se srdeční chorobou počínaje jeho pozdními 30ti lety. Srdeční onemocnění je něco, s čím moje rodina žila tak dlouho, jak si pamatuji. Zasáhlo nás to všechny. Schopnost pomoci je tedy přirozeně správná. Udělal bych cokoliv, abych mohl změnit věci pro svého otce a chtěl pomoci ostatním, kteří se potýkají s tímto stavem, který mění život. Obzvláště mám zájem pomáhat vzdělávat ženy o neznámých nebezpečích, kterým čelí v souvislosti se srdečními chorobami, protože je to zabiják číslo 1 amerických žen. Velkou součástí této mylné představy je skutečnost, že většina žen si nemyslí, že pravděpodobně onemocní srdeční chorobou, že je to něco, co onemocní muži. Pokud mohu přinést povědomí a pomoci někomu, nic by mi nezlepšilo náladu.

Pokračování

Angažujete se také ve sdružení Červeného kříže. Co vás inspirovalo k práci pro ně a čím jim pomáháte?

Jako člen kabinetu propůjčuji své jméno fundraisingovým snahám a pomáhám přinášet povědomí o jejich různých příčinách. Pokud si pamatuji, když nastaly těžké časy, Červený kříž tu vždy pomáhal lidem této země. Chtěl jsem toho být součástí, jakýmkoliv způsobem.

Jaký zdravotní stav nebo nemoc byste si přáli během svého života vymýtit?

Onemocnění srdce, rakovina, syndrom náhlého úmrtí kojence. Přál bych si mávnout kouzelným proutkem a nechat zmizet všechny nemoci.

Kdybyste museli ztratit jeden ze svých pěti smyslů – hmat, čich, zrak, chuť, sluch – který byste si vybrali?

Kdybych měl ztratit smysl, zvolil bych chuť. Nechtěl bych žít, aniž bych mohl vidět, slyšet nebo se dotýkat svých dětí. To by bylo velmi těžké. Kdybych musel, mohl bych žít bez toho, abych ochutnal ten košíček.

Kim Caviness je spisovatelka a redaktorka se sídlem ve Washingtonu, D.C.

WebMD Magazine – funkce Zhodnotila Brunilda Nazario, MD dne 20. října 2008

Zdroje

ZDROJ:Herec Jenny Garth, rozhovor, září 2008.

© 2008 WebMD, LLC. Všechna práva vyhrazena.

Bezpečnost vašeho dítěte je vaší odpovědností. Následující tipy by vám měly pomoci ochránit vaše dítě před nebezpečím od narození až po batolecí roky.

Bezpečnost dítěte v autě

Při cestování v motorovém vozidle vždy používejte federálně schválenou autosedačku. Pečlivě si přečtěte pokyny k bezpečnostní sedačce a také pokyny v uživatelské příručce vašeho vozu, abyste se ujistili, že byla sedačka správně nainstalována. Americká akademie pediatrů doporučuje koupit novou autosedačku, pokud si nejste jisti, že použitá sedačka nikdy neměla nehodu. NIKDY nenoste své dítě na klíně, když jedete v autě. První 2 roky života dítěte by autosedačky měly směřovat k zadní části vozidla. Nejbezpečnější umístění autosedačky je uprostřed zadního sedadla. NIKDY nedávejte dítě na přední sedadlo spolujezdce v autech, zejména těch s airbagy. Pokud máte nákladní auto bez zadního sedadla, měli byste airbag odpojit, když je sedačka dítěte v autě. Čas od času zkontrolujte limity výšky a hmotnosti na autosedačce vašeho dítěte, abyste se ujistili, že ji nepřerostlo. Budete také muset upravit polohu popruhů, jak bude vaše dítě větší. Máte-li dotazy ohledně bezpečnostních sedadel, zavolejte na horkou linku Auto Safety na čísle 888-327-4236 (888-DASH-2-DOT). Nebo navštivte inspekční stanici autosedaček NHTSA. Často se nacházejí na hasičských stanicích. Certifikovaný technik vám ukáže, jak správně nainstalovat a používat autosedačku.

Abyste minimalizovali riziko, že dítě nechtěně zůstane v autě nebo zůstane uvězněno uvnitř:

Kabelku, kufřík, botu nebo mobilní telefon nechte na zadním sedadle. Tímto způsobem si zvyknete zkontrolovat na zadním sedadle před opuštěním vozidla. Domluvte se s pečovatelskou službou vašeho dítěte, aby vám zavolala, pokud se dítě nedostaví podle očekávání. Vždy zamykejte své auto a kufr auta, i když je auto zaparkované doma na příjezdové cestě, a vždy mějte klíče mimo dosah těch nejmenších.

Pokračování

Prevence pádů dítěte

Pokud používáte dětskou autosedačku, vždy ji umístěte na podlahu, nikdy ne na pult nebo desku stolu. Ujistěte se, že je dítě vždy připoutané. Nikdy nenechávejte své dítě samotné na posteli, gauči, přebalovacím pultu nebo dětské sedačce, ze které by mohlo spadnout nebo se skutálet. I když se na vteřinu odvrátíte, může dojít k nehodě.

Bezpečnost dětí, kouření a požární bezpečnost

Nekuřte a nedovolte kouření v blízkosti vašeho dítěte. Dokonce i kouření „venku“ je pro dítě škodlivé, protože oblečení, vlasy a pokožka stále obsahují částice kouře. Nainstalujte funkční kouřový hlásič na každé úrovni vašeho domova. Vyměňte baterie v detektorech kouře každých 6 měsíců. Na každé úrovni vašeho domova mějte alespoň jeden hasicí přístroj.  Pokud váš dům využívá plynové vytápění, nainstalujte detektor oxidu uhelnatého.

Prevence dětských popálenin

Při držení dítěte nedržte horké tekutiny. Abyste předešli popálení, neohřívejte dětskou láhev v mikrovlnné troubě. Mnoho mikrovln se zahřívá nerovnoměrně, vytváří "horká místa" ve výživě vašeho dítěte, která může popálit ústa vašeho dítěte. Místo toho ohřejte recepturu tečením teplé vody z kohoutku po lahvičce nebo ponořením lahvičky do misky s teplou vodou. Láhev dobře protřepejte. Ujistěte se, že jste otestovali teplotu na své ruce nebo zápěstí, než ji dáte svému dítěti.  Udržujte termostat ohřívače teplé vody na ne vyšší než 120 stupňů F. Zvažte instalaci zařízení proti opaření na kohoutky a sprchové hlavice.

Prevence dětských nehod

Uchovávejte ostré předměty (nože, nůžky, nástroje, břitvy) a další nebezpečné předměty (mince, skleněné předměty, korálky, špendlíky, léky) na bezpečném místě mimo dosah vašeho dítěte. NIKDY s dítětem netřeste ani jej nevyhazujte do vzduchu. To může způsobit poškození mozku nebo slepotu. Nenechávejte své dítě samotné s malým sourozencem nebo domácím mazlíčkem, i když vaše dítě spí. Nikdy nedávejte své dítě do chodítka. Každý rok pošlou tisíce dětí na pohotovost, hlavně tím, že způsobí pády ze schodů. Ujistěte se, že vaše dítě nemůže na sebe tahat lampy nebo jiné elektrické předměty. K upevnění elektrických kabelů podél základních desek použijte elektrickou pásku. Odstraňte ubrusy, které lze stáhnout ze stolu. Ujistěte se, že všechny zásuvky mají zarážky, aby vaše miminko nebo batole nemohlo zásuvku na sebe vytáhnout. Připevněte nábytek ke stěně, aby kusy nepřepadly přes dítě. Vyhněte se elektronice na vyšších komodách nebo stolcích, která může na dítě spadnout.

Pokračování

Bezpečnost při koupání miminka

Před vložením dítěte do vody vždy otestujte vodu ve vaně, abyste se ujistili, že není příliš horká. Dobrým způsobem testování je ponoření lokte do vody. Snižte ohřívač vody na 120 F. Nikdy nenechávejte své dítě bez dozoru ve vaně nebo koupacím kruhu. Dítěti to trvá jen pár sekund, než se utopí. Malé spotřebiče, jako jsou vysoušeče vlasů a rádia, skladujte mimo dosah vody a koupališť. Pokud tato zařízení nepoužíváte, udržujte je odpojená a mimo dosah.

Bezpečnost hraček pro miminka

Často kontrolujte hračky svého dítěte. Ujistěte se, že hračky jsou nerozbitné, nerozpadají se, nemají malé části, které by se daly rozkousat nebo ulomit, a že nejsou ostré. Kousky/hračky by měly být větší než ústa vašeho dítěte. Používejte truhly na hračky bez víka nebo s podpěrami, které drží víko otevřené v jakékoli poloze. Buďte opatrní s balónky, abyste zabránili udušení.

Prevence udušení nebo uškrcení dítěte

NIKDY nedávejte svému dítěti šňůrky nebo šňůrky kolem krku (např. k držení dudlíku) nebo do blízkosti dětské postýlky. Dávejte pozor na šňůrky nebo knoflíky na oblečení; ujistěte se, že nehrozí nebezpečí udušení vašeho dítěte. Zajistěte šňůry na roletách a závěsech mimo dosah, abyste zabránili náhodnému uškrcení. Odložte malé předměty – dokonce i předměty na vystavení –, které mohou při spolknutí způsobit zranění nebo udušení.

Bezpečnost kojení

Nikdy nepodepírejte dětskou láhev a nenechávejte dítě bez dozoru; vaše dítě by se mohlo udusit. Nedávejte dítě do postele s lahví. Nedávejte svému dítěti syrovou mrkev, neloupaná jablka, ořechy, tvrdé bonbóny a další potraviny, které představují nebezpečí udušení. Ve vysoké židličce vždy používejte zádržné popruhy, které vedou kolem pasu vašeho dítěte a mezi nohama, aby dítě nevyklouzlo.

Pokračování

Bezpečnost při spaní miminka

Všechny děti by měly být uspány na zádech, aby se snížilo riziko syndromu náhlého úmrtí kojenců, nazývaného také SIDS. Dejte svému dítěti před spaním dudlík. Tím se snižuje pravděpodobnost SIDS. Vyhněte se měkkým lůžkovinám, které by mohly vaše dítě udusit, jako jsou polštáře, přikrývky, plyšové hračky a nárazníky v postýlce. Rošty postýlky by měly být od sebe 2 3/8 palce nebo méně, aby se hlava dítěte nemohla zachytit. Udržujte pokoj vašeho miminka při mírné teplotě a oblékejte ho tak, aby se nemohlo přehřát. Tím se také snižuje riziko SIDS. Sdílejte ložnici se svým novorozencem – ale ne postel. Vyhněte se zařízením prodávaným za účelem snížení rizika SIDS, jako jsou polohovače spánku. Kojení vašeho dítěte a zajištění toho, aby vaše dítě dostalo všechny doporučené vakcíny, může pomoci chránit před SIDS. Nekojte se na židli nebo na pohovce, pokud máte pocit, že byste mohli usnout. Pokud vaše dítě usne v autosedačce, houpačce nebo nosiči, zkuste je vyjmout a položit na rovnou plochu. Snažte se mít s miminkem kontakt kůže na kůži.

Bezpečnost přebalovacího stolu

Použijte pevný stůl. Vždy mějte ruce a oči na svém miminku, když je na přebalovacím pultu. Udržujte zásoby na dosah ruky.

Miminka a mazlíčci

Uchovávejte misky na jídlo a vodu v oblasti, kam vaše dítě nedosáhne. To samé s popelnicí. Dohlížejte na interakce vašeho dítěte s vašimi mazlíčky a naučte je být jemný. Bití nebo tahání za ocas může vést k kousnutí a poškrábání. Nedovolte, aby vaše zvířata olizovala obličej nebo pokožku vašeho dítěte, zvláště pokud má řez nebo škrábnutí. Umyjte svému dítěti ruce poté, co si hraje se psem nebo kočkou. Udržujte hračky pro domácí mazlíčky mimo ústa vašeho dítěte. Většina lékařů říká, že domácí mazlíčci by neměli spát v posteli vašeho dítěte.

Pokračování

Bezpečnost při procházení a chůzi dítěte

Když se vaše dítě stane mobilním, zde jsou důležité tipy, jak udržet vaše dítě v bezpečí kolem vašeho domova:

Na všechny zásuvky nasaďte kryty elektrických zásuvek. Zajistěte elektrické kabely k základním deskám. Nainstalujte bezpečně bezpečnostní brány před schodiště a dveře do sklepa. Vyhněte se branám s kosočtvercovými lamelami, které poskytují stupačky pro lezoucí batolata. Místo toho použijte brány s rovnými svislými lamelami a otočnými dveřmi. Používejte kryty na kliky, aby se děti nedostaly do místností a jiných oblastí s nebezpečím. Dávejte však pozor, aby tato zařízení byla v případě nouze snadno použitelná pro dospělé. Čisticí prostředky a léky skladujte mimo dosah a v uzamčené skříni a vždy v původních obalech. Nikdy neskladujte toxické látky v lahvích nebo sklenicích, které by mohly být zaměněny za potravinářské výrobky. Nainstalujte bezpečnostní zámky na skříně. Otočte rukojeti hrnců a pánví na sporáku a vařte na zadních hořácích, kdykoli je to možné. Během vaření nastavte prostor před sporákem jako zakázaný. Udržujte víko toalety stažené, abyste zabránili utonutí a aby víko neprasklo o hlavu nebo ruce vašeho dítěte. Zvažte instalaci https://recenzeproduktu.top/ zámků víka toalety. Tlumí tvrdé hrany a ostré rohy nábytku. Pokud je to možné, přemístěte kusy nábytku s ostrými hranami mimo místa s vysokým provozem. Ukotvěte nestabilní kusy nábytku, jako jsou knihovny. Umístěte nábytek daleko od vysokých oken, aby děti nelezly na parapety. Zástěny nejsou dostatečně pevné, aby zabránily dětem propadnout okny.

Pokračování

Venkovní bezpečnost

Pokud je na vašem dvorku nebo v sousedství bazén, ujistěte se, že je obehnán plotem a má bránu, která se zamyká nebo zamyká. A co je ještě lepší, nikdy nenechávejte své dítě venku bez dozoru. Zakryjte oblasti pod a kolem zahradních herních sad materiálem tlumícím nárazy, jako je písek, guma nebo mulč, do hloubky 9–12 palců. V horkých letních dnech kontrolujte teplotu skluzavek a houpaček. Mohou se zahřát natolik, že mohou způsobit popáleniny pokožky. Vždy dohlížejte na děti na vybavení hřiště. Sledujte nebezpečí, jako jsou schodišťové příčky, kde se mohou zaseknout, chybějící zábradlí, vyčnívající šrouby nebo visící lana či šňůry. Naučte své dítě držet se dál od toulavých psů a divokých zvířat, jako jsou veverky a mývalové, když jdete do parku, a zajistěte, aby se nedostalo do zvířecího trusu, který může přenášet choroboplodné zárodky. Udržujte své dítě mimo pohybující se stroje, včetně sekaček na trávu a stropních garážových vrat. Také držte děti mimo příjezdové cesty a ulice. Udržujte své dítě pokud možno ve stínu. Jejich kůže je tenčí a citlivější. Zakryjte je oblečením a čepicí, omezte jejich pobyt na slunci (zejména mezi 10:00 a 14:00, kdy je slunce nejsilnější), nenechte je přehřát, a pokud se ocitnou, okamžitě je vytáhněte ze slunce. vykazují jakékoli známky spálení sluncem nebo dehydratace, včetně úzkosti, zarudnutí a nadměrného pláče. Neaplikujte sprej proti hmyzu na děti mladší než 2 měsíce. Udržujte je uvnitř, když brouci koušou za svítání a za soumraku. Zakryjte jim kůži dlouhými rukávy a nohavicemi a kočárky zakryjte síťovinou. Zbavte se stojaté vody na vašem dvoře, kde se množí komáři, jako jsou plantáže a ptačí koupele. Po 2 měsících je repelent proti hmyzu v pořádku, ale držte jej mimo ruce svého dítěte a mimo jeho ústa a oči.

Pokračování

Další bezpečnostní opatření pro miminka

Zvažte absolvování certifikovaného kurzu CPR, pokud ještě nemáte certifikaci. O těchto lekcích se můžete dozvědět z místní kapitoly Červeného kříže nebo American Heart Association. Možná budete chtít umístit demonstrační graf poblíž svého telefonu. Ošetřovatelé vašeho dítěte by měli mít certifikaci CPR. Shromážděte seznam tísňových čísel a mějte je po telefonu. Tato čísla by měla zahrnovat: dětského lékaře vašeho dítěte, vašeho poskytovatele zdravotní péče, vašeho rodinného lékaře, 24hodinovou pohotovostní zdravotní sestru, policii, hasiče, připomenutí 911 a kontrolu otrav.  Pokud dojde k požití jedu, zavolejte toxikologické centrum (v celých USA volejte 800-222-1222 — Americká asociace center pro kontrolu jedů.) Udržujte jedovaté pokojové rostliny mimo dosah. Informace o tom, které rostliny jsou jedovaté, vám poskytne místní pobočka okresu. Dejte si pozor na jakékoli zařízení, které tvrdí, že pomáhá předcházet SIDS. Domácí monitory, klínky a polohovadla zůstávají neosvědčené. Jmenujte svému dítěti opatrovníka. Pro případ, že by se vám nebo vašemu manželovi něco stalo, je dobré mít závěť, která jmenuje zákonného a náhradního opatrovníka vašeho dítěte. Bez závěti vám soud může ustanovit opatrovníka, kterého byste si nezvolili. Ujistěte se, že si ověříte osoby uvedené ve vaší závěti, abyste se ujistili, že jsou ochotni sloužit jako opatrovník vašeho dítěte. V závěti můžete také svému dítěti zanechat majetek ve formě závěti, popř "po smrti" důvěra. WebMD Medical Reference Zhodnotila Amita Shroff, MD dne 04. dubna 2021

Zdroje

ZDROJE:

Rachel Moon, MD, Children’s National Medical Center, Washington, DC

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu: "Doporučení autosedaček pro děti," "Hodnocení snadnosti použití."

Národní centrum zdravotnických informací.

Klinika Mayo.

FDA: „Měli byste na kojence dávat opalovací krém? Ne obvykle.”